Urodzona 24 lipca 1967 roku w Warszawie pisarka, blogerka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP Warszawa. Pisać chciała od… zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: „Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym”. Było pracą na konkurs zatytułowany „Do głowy by mi nie przyszło” i podpisała je jako Małgorzata P.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam „odkrył” ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk „Dwanaście stron prezentuje” w miesięczniku społeczno-literackim „Okolice”.
Od 1996 roku współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże. Jest związana z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym a szczególnie z programami informacyjnymi: Telewizyjnym Kurierem Warszawskim (jako reporterka). W latach 2006-2009 z Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim (jako wydawca). Na antenie TVP Warszawa realizowała programy autorskie: „Dżingiel”, „Patefon”, „Wiarus”, „Detektyw warszawski, czyli na tropie miejskich tajemnic”.
W latach 1994-2006 współpracowała z dwutygodnikiem Cogito. Publikowane w latach 1998-2005 na łamach pisma felietony Wzrockowisko ukazały się drukiem jako książka. Do 2006 roku współpracowała z dwutygodnikiem Victor gimnazjalista, na łamach którego publikowała w odcinkach powieści Klasa pani Czajki, Tropiciele i Dzika. W roku 2008 wróciła na łamy Cogito felietonami „Sztuka pisania” a na łamy Victora gimnazjalisty „Muzycznymi podróżami” – krótkimi felietonami o gwiazdach muzyki rozrywkowej. Współpracuje z południowopraskim pismem społeczno-samorządowym „Mieszkaniec”. w latach 2008-2011 prowadziła rubrykę „Zapytaj Gośkę” w Magazynie 13-tka.
Autorka powieści młodzieżowych, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. Opublikowała dokumentalną książkę Dziewiętnastoletni marynarz – zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego oraz wspólnie ze zmarłym ojcem Maciejem Piekarskim reportażowy dokument pt. „Syn dwóch matek” o zagładzie Zamojszczyzny.
Więcej na stronie: http://piekarska.com.pl
Fotografie poniżej: Jacek Kadaj